Masaż

Masaż należy do najstarszych zabiegów terapeutycznych, był stosowany już w starożytności. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczniczą.

Masaż jest formą oddziaływania na ustrój, za pomocą której wykorzystuje się bodźce mechaniczne dla wywołania odczynu. Jego działanie na organizm ludzki można podzielić na miejscowe oraz ogólne.

Działanie lokalne zastosowanych technik masażu jak np.: głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania, polega na: rozszerzeniu naczyń krwionośnych, zwiększeniu przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszeniu transportu substancji odżywczych oraz wydalaniu produktów przemiany materii. Masaż poprawia dopływ tlenu do komórek mięśniowych, wpływa korzystnie na pracę serca, poprawia ukrwienie nerek.

Działanie ogólne masażu polega na pobudzeniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu. Pobudzenie kory mózgowej powoduje szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy wykonawcze.

UWAGA! Serwis masaz-rehalaks.pl używa cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Polityka prywatności
Ok